Napsali o nás

Umělec, pracujicí nůžkami

V Praze je okolo 10-ti salonů krásy,ve kterých pracují ruskojazyční odborníci kadeřnického a kosmetického umění.Provádějí v nich také manikúru a pedikúru. Ruskojazyční lidé jsou zvyklí k nim chodit,protože v mateřském jazyce lépe vysvětlí,jaký chtejí účes.Není  tajemstvím,že právě tito odborníci,kteří se učili ve své Zemi se obvykle vyznačují  svým profesionalismem a odpovědným přístupem ke své práci.Začíná si to uvědomovat  i český národ.A proto není nic divného, že k těmto kadeřníkům chodí i Češi.Dnes vám budem vyprávět o jednom takovém salonu,který pracuje už 2 roky na Vinohradech a o jeho odbornici-kadeřnici.Salon Délice představuje svojí odbornici Olgu Dimitrasco, jež pracuje ve svém oboru už 10 let.Kadeřnickému umění se naučila v Moldavii.Po přestěhování do Prahy  se Olga účastnila soutěží Wella Trend Vision.

 

-Olgo,vašima rukama prochází desítky zákazníků,každý chce něco jiného a každému musíte udělat to nejlepší.Co je pro vás  inspirací?

-Velkou energii mi dodává chození na ukázky prací,které dělali slavní mistři kadeřnického umění.Tam je vždy skvělá atmosféra.Lekce jsou vždy v kolektivu, vyměňujem si své zkušenosti,vyprávíme si o tom,čeho jsme dosáhli v kadeřnickém oboru.Tam můžu nechat pracovat svojí fantazii a kreativitu a naučit se novým technikam stříhání a barvení vlasů.Pomáhá i účast v různých soutěžích.Tři krát jsem se zúčastnila soutěže Wella Trend Vision.I když se mi nepodařilo vyhrát,po soutěži se u kadeřníků přístup k práci často mění.Vzniká inspirace,do práce se zapojují emoce a to zákazník vždy cítí a je za to vděčný.

 

-Znáte nějakou chybu , které se nikdy ve svém oboru nedopustíte?

-Právě takový typ chyb je nejvíce rozšířen.V žádném případě nesmíte ignorovat názor zákazníka a pracpvat to podle svého vkusu.Ani nejmodernější střih zákazníkovi nevyhovuje,představuje-li se svůj zevnějšek jinak.Dialog se zákazníkem je základem úspěchu provedené práce. A úspěch-to je ,když zákazník vychází ze salonu s vysoce zvednutou hlavou,s dobrou náladou,pocitem spokojeností a s chutí do něčeho jít.

 

-Co je pro vás nejzajimávější pro vaší práci?

-Nejzajímavější pro mě jsou lidi,jejich vnitřní představivost a individualita,kterou já musím ukázat i na jejich vlasech.Je to umělecká práce a jsem ráda,že do toho můžu dát všechno co vím. A vždy mám cíl ,  kterýho chci dosáhnout.Tady už není žadná hranice , a když při tom můžu zákazníkovi vykouzlit úsměv na tváři a možná pozměnit jeho život k lepšímu-je to pro mě největší výhra.Můžu říct,že můj profesionální sen se uskutečnil,ale můj rozvoj pokračuje dál.

 

-Kadeřníka často nazývají i psychologem…

-Často lidi chtějí něco změnit ve svém životě,ale bojí se udělat první krok.Takovým krokem se klidně může stát nový sestřih,nová barva,nový učes.Nebojte si představit sebe sama s novým zevnějškem.Vždy je možné se změnit k lepšímu.

 

- Jaký sestřih bude módní pro příští sezónu?

-Bude to zvětšený objem vlasů,sestřih bude trochu delší.Lidé s neposlušnými kudrlinkami můžou odložit své žehličky,protože do módy se opět vracejí kudrnaté vlasy.

 

-Stříháte děti? Je to složité?

-Děti střihám,ale zřídka.Tady jen nějaké učení nestačí.Musíte najít přístup k dítěti,zalíbit se mu a až potom začít s prací.Obvykle dětský sestřih zabírá hodně času.Vždyt´ malý zákazník je taky trochu zlobivý.Hlavní je proměnit stříhání v zajimavou událost,která dítě baví a nezapomenout na nějaký malý dáreček,když bylo hodné.

 

-Co patří mezi nejčastější mylné představy vašich zákazníku?

-Zákazníci často zapomínají,že aby vypadali dobře,nestačí si jen nastříkat lesk na vlasy.Zdraví a hustota vlasů je přímo závislá na stavu pokožky hlavy.To znamená , že to záleží na tom, co jíme a jak se o pokožku hlavy stáráme.Velkou roli v péči o pokožku hlavy hrají vhodně zvolené prostředky. Zapamatujte si: Jen prostředky jedné série se navzájem shodují a nenarušují úroveň PH.Různé prostředky mají různé účinky,proto je nutná rada odborníka.Masáž hlavy aktivuje krevní oběh,spouští proces obnovy buňek,kůži se vrátí zpět její tonus.Porava musí obsahovat vitamíny B,které jsou obsaženy v hovězím a vepřovém libovém mase,rybách,obilovinách,mléku a mlečných výrobcích. Z rostlinného světa jsou potřebné vitamíny  v zelenině.

 

-Pracujete v salonu od prvniho dne jeho vzniku,vyprávějte nám,jak jste se dostala do Prahy a jak jste začínala?

-Do Prahy jsem se zamilovala,díky kamarádce,která mi vyprávěla o pohádkovým městě-Praze.Ja a moje rodina se rozhodla , že se přestěhujem do Prahy.A hned jsme si uvědomili ,že to nebyla chyba. Praha je opravdu překrásná.Ze začátku samozřejmě to bylo těžký,jako každýmu,kdo začíná život v nové Zemi.Musela jsem se ukázat jako dobrá kadeřnice a najít si dlouhodobé zákazníky,což se stalo za 2-3 roky.

 

-Co máme dělat, když střih nebo účes,který nám udělali v salonu se nám nelíbí?

-Když technicky je střih udělán dobře,tak problém je v nedorozumění mezi zákazníkem a kadeřníkém. Už jsem říkala ,že dialog se zákazníkem je velmi důležitý.Proč myslíte, že si nevěsty dělají aspoň týden dopředu zkoušku účesu? Potom si jsou na 99 % jistý,že budou vypadat na svatbě skvěle. Samozřejmě,že takovéhle zkoušky se v normálním réžimu práce nedělají a když jste si s kadeřníkem nerozuměli,tak možná to jen není kadeřník pro vás.

Vyznamenání a ocenění

Finalista soutěže Wella Trend Vision Awards 2006 r.

 

WORLD FUSION

 

Peru, Havaj, Keňa, Indie .....

 

Zosobňuje rozmanitost světových kultur, které se mísí a vytvářejí nové fascinující formy a barvy. Azurově modrá, zářivě žlutá a provokativní růžová společně s tropickými vůněmi, květy a etnickou hudbou evokují pestrobarevný letní slunečný den.Toužíme najít společnou řeč s lidmi, kteří mají jiné etnické kořeny.Všichni posloucháme stejnou hudbu, znovu objevujeme pocit sounáležitosti a komunity.Nosíme oblečení s africkými a indiánskými prvky z hedvábí, žerzeje a bavlny, zdobíme se peřím a mušličkami, milujeme patchwork v živých barvách kávy, pepře a kari.

Finalista soutěže Wella Trend Vision Awards 2008 r.

WONDERLAND

Přináší poselství o významu ochrany přírody. Je vnímána jako nový ráj,do kterého s radostí utíkáme.

Toužíme romanticky sevřít tu zelenou svěžest v náručí.

Mistrovství Česko - Slovensko 2010 r.

V nominaci "Nevěsta", město Trenčin - Slovensko, získala kadeřnice

Olga Dimitrasco 2. místo.

Mistrovství Slovensko 2010 r.

Účastnila se v nominaci "Nevěsta", město Bratislava.

2006 rok

2008 rok

2010 rok

2010 rok

Finalista soutěže Wella Trend Vision Awards 2007 r.

 

SENSUAL INTRIGUE

 

Vzpomina na ojedinelou epochu luxusniho stylu, temne a nebezpecne lakaveho. Vychod se stretava se zapadem a ukazuji zvlastni styl soucasne smyslnosti, ktera je dekadentni, hypnoticka a nekonecne nocni.

2007 rok

Mistrovství Slovensko 2015 r.

V nominaci "Nevěsta", získala kadeřnice Olga Dimitrasco 3 místo.

2015 год

Kontakty

Služby

CZ

RU

STYLE

ABIGAIL

ABIGAIL

SALON

Home

PŘIPOJTE SE K NÁM

NAŠE KONTAKTY

МОИ ПАРТНЁРЫ

Abigail Style

Milady Horákové 55

17000 Praha 7

+420 773 176 054

OLGA DIMITRASCO © 2010-2017